Rok 2014/2015
- Szkoła otrzymała certyfikat "Szkoły przyjaznej żywieniu"
- III miejsce Marcina Chudal w konkursie recytatorskim "Jednego poety poświęconemu poezji Adama Zagajewskiego"
- II miejce chłopców w Mistrzostwach Opola w unihokeju
- I miejsce Michała Gęsikowskiego w Otwartych Akademickich Mistrzostwach Polski
- II miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Opola w unihokeju
- Marianna Olszewska i Sandra Góral zostały laureatkami konkursu plastycznego "Opole kredką malowane"
- I miejsce i dwukrotnie III miejsce Michała Gumulińskiego w Ogólnopolskich zawodach w podnoszeniu ciężarów w Biłgoraju
- I miejsce Szymona Kudyby oraz III miejsce Michała Gęsikowskiego w Ogólnopolskich zawodach judo w Bielsku Białej
- II miejsce Marcina Chudali w Konkursie Piesni Obcojęzycznej
- I miejce Adama Wroblewskiego, III miejsce Katarzyna Sułkowska, III miejsce Sławomira Fiłozopa w biegach przełajowych
Rok 2013/2014
- III miejsce chłopców w siatkówce w I Międzyszkolnym Turnieju Siatkarskim
- III miejsce chłopców i dziewcząt w piłce nożnej Coca Cola Cup i turnieju miejskim
- III miejsce drużyny w Międzyszkolnych Zawodach I Pomocy Przedmedycznej
- III miejsce Romany Kowalczy w Międzyszkolnych Zawodach Szachowych w LO II
- I miejsce Marcina Chudali i zespołu "Gama Czwórki" w konkursie piosenki obcojęzycznej
- III miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Opola w koszykówce
- II miejce Macieja Gumulińskiego i Valentina Carp-Jarmolińskiego z klasy sportowej 2c i 3a w podnoszeniu ciężarów
- Mistrzostwo Polski w judo Michała Gęsikowskieg z klasy sportowej 2c
- Wicemistrzoswo Polski w judo Marty Gęsikowskie z klasy sportowej 3a
- II miejce chłopców w Mistrzostwach Województwa w unihokeju
- I miejce chłopców w Mistrzostwach Opola w unihokeju
- III miejce Justyny Gielnik w Konkursie "Moja Podróż"
- Wyróżnienie zespołu wokalnego "Gama Czwórki" w wojewódzkim konkursie pieśni patriotycznej
- Liczne sukcesy na szczeblu międzynarodowym i ogólnopolskim ucznia klasy 3c Tobiasza Czyrni w tańcu towarzyskim
- II miejsce chłopców w halowej piłce nożnej w Mistrzostwach Opola
- II miejce chłopców w badmintona w Mistrzostwach Opola
- Sandra Góral i Zofia Mazurkiewicz zostały Laureatkami Konkursu Plastycznego o Opolu "Opole kreską rysowane" organizowanym przez MDK
- III miejsce Kaji Drewienkowskiej z klasy 3a w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych
- Wicemistrzostwo Polski - Natalii Cisickiej w pchnięciu kulą
- II miejsce Szymona Kudyby w zawodach judo w Poznaniu
- II miejsce Kaii Drewienkowskiej w zawodach LA w Mistrzostwach Województwa w trzech konkurencjach!!!
- I miejsce Natalii Cisickiej i II miejsce Kaii Drewienkowskiej w Mistrzostwach Województwa w LA
Rok 2012/2013
- II miejsce Patrycji Bartnickiej w konkursie literacko-plastycznym "Lektury szkolne w komiksie"
- III miejsce Pawła Boronia w Ogólnopolskim Pucharze Marszałka Województwa Opolskiego w szermierce
- III miejsce Macieja Gumulińskiego w podnoszeniu ciężarów XII Memoriał Czesława Białasa
- III miejsce Anny Cieślak i Patrycji Miler w siatkówce plażowej
- Franciska Dej i Klaudia Korpal - finalistki Ogólnopolskiego Konkursu ładnego czytania w języku niemieckim w Krakowie
- V miejsce Michała Gęsikowskiego w Pucharze Polski w judo
- I miejsce Kamili Kainki w LA - rzut oszczepem, I miejsce i II miejce Tomasza Łacnego w LA - bieg na 300 m i 100m, III miejsce Pawła Psiuka w LA - rzut oszczepem, III miejsce sztafety chłopców w LA - bieg na 300m (Oliwer Gulczewski, Paweł Psiuk, Tomasz Łacny, Tomasz Zwardoń), III miejsce Anny Marschollek w LA - bieg na 300m przez płotki
- I miejsce w Euro Show 2013 międzyszkolnym konkursie Klubów Europejskich
- I miejsce w towarzyskich zawodach piłki nożnej w Czechach
- Drużyna szachowa zajęła V miejsce w turnieju miejskim organizowanym przez MOS
- Paweł Boroń zajął III miejsce, a Ania Marschollek wyróżnienie w Miejskim Konkursie na Legędę o Opolu organizowanym przez bibliotekę miejską
- Klaudia Obara z III b została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu na kartkę świąteczną
- Szymon Kudyba z klasy I c dwikrotnie zajął II miejsce w zawodach judo w Mysłowicach
- Paweł Kotowski i Wojciech Gala zajęli II miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o USA organizowanym pzrez PG5
- Uczniowie klas I i II zajęli II miejsce w przeglądzie teatrów obcojęzycznych wystawiając przedstawienie "Śpiąca królewna" w języku niemieckim
- Filip Mrozek zajął I miejsce w V Przeglądzie Fotografii "Moja Podróż"
- Chłopcy zajęli I miejsce w zawodach piłki nożnej o puchar Dyrekora Budowlanki
- Trzy osoby zakwalifikowały się do Wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu "Mysli Jana Pawła II"
- Paweł Boroń i Filip Mrozek zostali Finalistami Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego
- Dziewczęta zajęły II miejsce w Mistrzostwach Opola w piłce koszykowej
- Dziewczęta zajęły II miejsce, a chłopcy III w Wojewódzkich Finałach piłki ręcznej
- Anna Klimek została wyróżniana wśród opolskich wolontariuszy za pracę w roku szkolnym 2011/2012
- Szymon Kudyba z klasy sportowej I c zajął III miejsce w zawodach judo w Rybniku
- Paweł Boroń z klasy III d zajął II miejsce w Zawodach szermierczych w Gliwicach
- Jonatan Bogdans z klasy II e zajął I miejsce w Międzyszkolnych zaodach siłowych w wyciskaniu sztangi leżąc
- Chłopcy zajęli I miejsce w Mistrzostwach Opola w halowej piłce nożnej
- Marek Komorowski i Maciej Gumuliński z klasy Ic są w kadrze Polski młodzików w podnoszeniu ciężarów.
- Paweł Boroń zajął III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Opola w szermierce (ranga zawodów - ogólnopolska)
- Drużyna dziewcząt zajęła II miesjce, a chłopców III w Mistrzostwach Opola w unihokeju
- Nasza drużyna dziewcząt zajęła I miejsce w eliminacjach miejskich piłki nożnej dziewcząt
Rok 2011/2012
- Natalia Drzymała otrzymała złoty medal wraz z zespołem PRESS w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Ozimku
- Kamil Gawlak z kl. IIIa i Sandra Szczygielska z kl. Ib zajęli II miejsce w Zawodach Lekkoatletrycznych
- Justyna Blaik otrzymała dyplom uznania za pracę społeczną na rzecz potrzebujących w ramach akcji "Dziewczynka z zapałkami".
- Zbigniew Bocianowski zajął indywidualnie I miejsce, a drużyna w składzie Z. Bocianowski, Paweł Boroń i Marek Kaszczyszyn III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Potyczki Matematyczno-Informatyczne" organizowane w Dobrzeniu Wielkim.
- Bartek Ochenduszko zajął II miejsce w zawodach szachowych "Majówka z Mistrzem"
- Jonatan Bogdans z k. IIa zajął I miejsce w turnieju siłowania się na rękę
- Julia Dzierżanowska z kl. IIIa zajęła I miejsce w szkolnyum konkursie mitologicznym
- Zespół "Gama Czwórki" zotrzymał wyróżnienie w Wojewódzkich Konfrontacjach Zespołów Wokalnych
- Bartosz Ochenduszko zajął I miejsce w Wielkanocnych zawodach szachowych organizowanych przez PSS Społem
- Natalia Seifert została Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na kartkę świąteczną
- Chłopcy z kl. III a w trzyosobowym składzie: Marcel Jagiełło, Marek Kaszczyszyn, Kamil Gawlak zajęli I miejsce w konkursie Bepieczeństwo Ruchu Drogowego organiuzowanym przez WODIP Opole
- Paweł Boroń zajął III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym w Świerznie
- Zbigniew Bocianowski został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego
- Bartek Ochenduszko po raz koleny odniósł sukcesy w szachach.
- Zbigniew Bocianowski został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego
- Zbigniew Bocianowski został Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego - czekamy na wyniki finału
- Zbignie Bocianowski został Finalistą Wojwódzkiego Konkursu Technicznego -Finał 26.03.2012r.
Dziewczęta zajęły I miejsce w Mistrzoswach Opola w halowej piłce nożnej.
- Michał Adamów z klasy 1c zajął I miejsce w zawodach JUDO.
- Bartosz Ochenduszko z klasy 3a zajął III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Szachowych, organizowanych przez PSS Społem.
- Jakub Kraus z klasy 2b wygrał Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny "Bezpieczna szkoła w moich oczach".
- Nikola Abramajtys została powołana do kadry juniorów w piłce siatkowej.
-
Paweł Boroń otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego "Prymus Opolszczyzny"
-
Bartosz Ochenduszko z klasy III a otrzymał Stypendium Marszałka Województwa Opolskiego dla uzdolnionej młodzieży
-
Dziewczęta zajęły I miejsce w miejskich zawodach piłki nożnej
-
Adam Wróblewski z klasy 1c zajął I miejsce, a Gracjan Dzikowski z klasy 2b i Paweł Błaszczyk z klasy 1c - zajęli III miejsce w Mistrzostwach Opola w biegach przełajowych
-
Adam Wróblewski zajął III miejsce w Crosie Lekkoatletycznym w Zdzieszowicach
-
Druzyna naszj szkoły zajęła III miejsce w Ulicznej Grze Europejskiej zorganizowanej przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu
-
Bartoisz Ochenduszko z klasy 3a wygrał kolejne zawody szachowe - I miejsce organizowane przez opolski klub SPOŁEM
Rok 2010/2011
- Joanna Bełkot zdobyła Wyróznienie w konkursie plastycznym "Ślady przeszłości 90 rocznica Powstań Śląskich".
- Joanna Dąbrowska zdobyła Wyróznienie w konkursie "Legenda o Opolu" organizowanym przez Bibliotekę Wojewódzką.
- 22 uczniów szkoły otrzymało stypendium motywacyjne.
- Trzech uczniów: Pamela Gnatowicz, Tomasz Szczerbicki i Paweł Boroń otrzymali Nagrodę Prezydenta Opola "Opolski Orzeł"
- Pamela Gnatowicz została Finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II
- Naszi uczniowie zdobyli III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Euro...
- Tomasz Szczerbicki został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, Wojciech Gradzik Finalistą Wojewódzkiego KOnkursu Chemicznego.
- Dziewczęta zajęły I miejsce w międzyszkolnym konkursie tańca nowoczesnego w kategorii duet HIP HOP
- Paweł Boroń zajął I miejsce w zawodach szermierczych w Gliwicach.
- Szermierze zdobyli I, II, III miejsca w Międzynarodowych zawodach szermierczych "I Ty możesz zostać szermierzem" w Świerznie.
- Joanna Bełkot otrzymała wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym o tematyce patriotycznej.
- Marek Korol zajął II miejsce w w wojewódzkich finałach konkursu krasomówczego "Nie wystarczy duzo wiedziec, żeby być mądrym" organizowanym w Liceum Ekonomicznym, będzie reprezentowal Opole w ogólnopolskich finała w Katowicach
- Pamela Gnatowicz zajęła III miejsce w Wojewódzkich Finałach ogólnopolskiego konkursu "Mysli Jana Pawła II", finały ogólnopolskie odbędą się w Suwałkach
- Adam Jachym zajął III miejsce a Bartosz Ochenduszko VI w międzyszkolnych zawodach szachowych organizowanych przez LO II
- Paweł Boroń zajął I miejsce w ogólnopolskich zawodach szermierczych w Mikołowie
- Nasza drużyna szachowa zajęła III miejsce w Międzyszkolnych Zawodach Szachowych
- Tomasz Szczerbicki zakwalifikował się do Wojewódzkiego Finału Konkursu Biologicznego, a Wojciech Gradzik do Wojewódzkiego Finału Konkursu Chemicznego.
- Drużyna naszego gimnazjum zajęła III miejsce w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego "Spotkanie z lekturą'
- Pamela Gnatowicz zajęła I miejsce, a Paweł Boroń V w ogólnopolskich zawodach szermierczych we Wrocławiu "Moda na szermierkę"
- Drużyna dziewcząt zajęła II miesjce w Mistrzotwach Opola w unihoku
- Drużyna dziewcząt zajęcła I miejsce w Mistrzostwach Opola w koszykówce
- Adam Jachym z kl. III d zajął III miejsce w zawodach szach-mat SZACHY organizowanych przez "Społem"
- Pamela Gnatowicz z kl. III a została powołana do Kadry Narodowej Szermierzy Juniorów.
- Dorota Trzęsimiech z kl. Ic i Dominika Pędziszewska z kl. III a zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na Kartkę Świąteczną "Bozonarodzeniową".
-
Karolina Hubert i Zbigniew Bocianowski zajęli III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Czar Par" organizowanym przez Gimnazjum nr 5 w Opolu
-
Alicja Klisz, Aleksandra Kempny, Axel Robotycki, Bartosz Ochenduszko otrzymali Stypendia Marszałka Województwa Opolskiego dla Uzdolnionej Młodzieży
-
Adam Jachym zajął I miejsce a Bartosz Ochenduszko II miejsce w zawodach szachowych organizowanych przez Społem Opole
-
Adam Jachym z klasy III d zajął I miejsce w Turnieju Szachowym w Brzegu
-
Paweł Boroń zajął I miejsce w Turnieju Szermierczym w Chorzowie
-
Patryk Oleksy zajął I miejsce w podnoszeniu ciężarów
-
Dziewczęta zajęły I miejsce w Mistrzostwach Opola w halowej piłce nożnej
-
Zbigniew Bocianowski z klasy II a zająl I miejsce w Wojewódzkim Konkursie na film profilkatyczny
-
Paweł Boroń z klasy I a zająl III miejsce w Pucharze Opola w szermierce
-
Pamela Gnatowicz odebrała Nahrodę Marszałka Województwa Opolskiego "Prymus Opolszczyzny"
-
Pamela Gnatowicz z klasy III a odniosła kolejne sukscesy w szermierce i pnie się do góry w ogólnopolskim rankingu zawodników
-
Paweł Boroń z klasy I a zajął II miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Szermierczych w Częstochowie
-
Adama Jachym, z klasy III d zajął I miejsce w Szachowych Mistrzostwach Opolszczyzny
|